Můj příběh

Kdo je Lada Nežádalová?

Pracovala jsem mnoho let jako top manažerka převážně v zahraničním obchodě, nyní jsem soukromou lektorkou angličtiny a člověkem, který si vychutnává každou vteřinu každého dne.

Před několika lety jsem se rozhodla učinit velkou změnu ve svém životě – odejít z náročného byznysu a postavit se na vlastní nohy.  V tomto období jsem se musela vypořádat se svými strachy, obavami a nejistotou a zároveň touhou žít svůj život naplno.

V současné době, kromě výuky angličtiny, inspiruji lidi, jak změnit svůj život k lepšímu, jak se naučit plánovat a jak si v životě začít plnit své sny.

Úspěch za každou cenu?

Z pohledu zvenku, tedy z pohledu jiných lidí a tehdy i z pohledu mého, jsem měla velmi úspěšnou kariéru. Pracovala jsem v zahraničním obchodě, při práci si dodělala druhou vysokou školu, vedla jsem týmy lidí, procestovala jsem téměř celý svět, účastnila se jednání o mnohamiliónových obchodech.

Zároveň jsem téměř celou tu dobu vyučovala angličtinu, která je mou velkou vášní a láskou. Pracovala jsem na 200 %, celé dny a často i celé víkendy. Přicházely úspěchy a někdy i neúspěchy, se kterými jsem se prala jako lev.

A najednou po 17 letech v byznyse přišel zlom. Únava, vyčerpání, stále menší schopnost odolávat tlakům a stresům. Tehdy jsem pochopila, že jsem na pokraji vyhoření a pokud něco nezměním, skončím psychicky na dně.

A přestože to nebylo lehké rozhodnutí, udělala jsem tehdy první velký krok – odešla jsem z vysoké manažerské pozice a následně odjela s manželem na 2 roky do zahraničí.

Ty dva roky mi daly hodně, pomohly mi se zklidnit a hlavně si uvědomit, že zlom nenastal zničeho nic, ale pomalu a plíživě se chystal několik dlouhých let. Přestože nastalo zklidnění, tak vlastním myšlenkám člověk neuteče a otázka Jak dál? mě začala pronásledovat čím dál častěji. 

Proč? Proto!

A poté přišlo “prozření”. A paradoxně v situaci, ve které bych to nečekala. Na pár let jsem se totiž do byznysu vrátila, a přestože firma i lidé v ní byli skvělí, znovu jsem odešla. Proč?

Uvědomila jsem si, že pokud nějakou práci dělat nemáte nebo nechcete (ať již vědomě či podvědomě), tak i když je skvělá a majitelé a kolegové vám vychází vstříc, i když se překonáte a “snažíte se”, výsledky nebudou takové, jaké si vy i vaše firma zaslouží a hlavně, bude vás to psychicky vyčerpávat.

A v této poslední práci jsem konečně přišla na to, co mě naplňuje a na co jsem se nevědomky celý život připravovala. Komunikace s lidmi, výuka, motivace, inspirace druhých při hledání svého místa v životě a praktické návody, jak pracovat se sebou, se svým časem, se svými prioritami.

Jak to tedy všechno dopadlo?

Začala jsem soukromě vyučovat angličtinu a postupně jsem si vybudovala svou klientelu. Výuka mě natolik baví a naplňuje, že se postupně z mých studentů stali kamarádi a společné chvíle s angličtinou si neskutečně užíváme. Oni prý také 🙂

Dalším krokem bylo rozhodnutí začít psát tento blog na téma změna, inspirace. A protože se změnou někdy nutně přichází i potřeba dělat věci jinak, tak  jsem k tomu přidala pár tipů pro plánování a time management.

Celý pracovní život jsem sbírala poznatky a informace od druhých, učila se od nich, pozorovala je, rozpoznávala, co odlišuje úspěšného člověka od neúspěšného. Zároveň jsem se díky výuce angličtiny učila informace předávat a vysvětlit je srozumitelně, jednoduše a na praktických příkladech.

Zjistila jsem, jakou moc má motivace na práci člověka, jak dobře nastavené priority a práce s časem rozhodují o našem úspěchu či prohře. Jak špatně zvolené zaměstnání, nesprávně nastavené cíle, věčné odkládání a čekání změní váš život doslova v bláto, které protéká mezi prsty.

A protože jsem povaha praktická, soustředila jsem se hlavně na to,

  • co v práci funguje a nefunguje
  • jak pracovat naplno a nezbláznit se
  • jak mít dostatek času na práci, rodinu, přátele i koníčky
  • jak si rozplánovat svůj pracovní den, jak pracovat s časem, který máme
  • jak pracovat s prokrastinací a věčným odkládáním

Pokud nejste spokojení nebo úspěšní v práci, není potřeba hned odcházet. Někdy stačí přeměnit svůj pohled na věc nebo změnit některé návyky. A někdy je naopak potřeba odejít a najít tu svou “parketu”.

Hlavní totiž je – změnu udělat. Ne jen o ní mluvit nebo po ní toužit, ale udělat ten krok vpřed. Pokud totiž změníte svůj přístup a pohled na věc, věci kolem se také změní.

A protože jsme často ponořeni do svého problému až po uši, tak nevidíme věc z nadhledu a nevidíte světlo na konci tunelu. Proto je dobré to probrat s někým “z venku”, kdo váš problém chápe a zároveň má praktické zkušenosti a nápady, jak na to. A taky často zjistíte, že v tom hledání nejste sami 🙂

Hostem v Českém rozhlase Olomouc

Téma změny oslovilo i paní redaktorku Zorku Ježkovou, která mě pozvala jako hosta do svého pořadu Větrník v Českém rozhlase Olomouc. Pokud si chcete poslechnout naše povídání o změnách v životě, o angličtině a o tom, jak i váš pes vás může inspirovat, klikněte na níže uvedený link 🙂

https://olomouc.rozhlas.cz/co-delat-kdyz-je-v-zivote-najednou-vsechno-jinak-8457219